Toi Toi cup Uničov 28. 9. 2013 a Náměšť na Hané 29. 9. 2013

02.10.2013 20:16

CYKLOKROSOVÁ SEZÓNA ODSTARTOVALA PRVNÍM ZÁVODEM V UNIČOVĚ

V sobotu 28. září za slunného počasí odstartoval cyklokrosový seriál  TOI TOI CUP 2013/2014. Na první závod se sešla nečekaně silná konkurence z šesti zemí. Téměř celý závod udával tempo Španěl Murgoitio, který se v cíli musel spokojit až se 4. místem. V závěru byl nejrychlejší Jakub Skála z Čezu Tábor, který těsně zvítězil před boleslavským Vladimírem Kyzivátem a stupně vítězů doplnil třetím místem mistr Polska Mariusz Gil.

Hlineckému Filipu Adelovi se nepodařilo od startu udržet krok s vedoucí skupinou a umístil se  na 14. místě.

21. skončil nový závodník Klubu cyklistiky Hlinsko Karel Svrčina, který do Hlinska přestoupil s týmu Jiří Tým Ostrava.  Svrčina teprve minulý týden přestoupil z juniorské kategorie do kategorie „třiadvacítkářů“ a v Uničově to byl pro něj první závod v kategorii ELITE.

V juniorské kategorii si vybral smůlu Dan Mayer, který pro pád v úvodním okruhu závod nedokončil.

V neděli se konal "malý" Toi Toi cup v Náměšti na Hané, který měl vložený cyklokrosový závod mužů. Z hlineckých se ho zúčastnil pouze Filip Adel, který v nižší konkurenci, než byla v Uničově, obsadil 7. místo.